TIBBİ HACAMAT (KUPA TEDAVİSİ) NEDİR?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
24,569 gösterim
Hacamat kategorisinde hacamat (620 puan) sordu
Kupa Tedavisi / Terapisi Nedir?

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
hacamat (620 puan) cevapladı
 
En İyi Cevap

Tıbbi Hacamat Tedavisi Nedir?

Özet: Biz yaşlandıkça statik kan vücudumuzda birikir. Çevrenizdeki çevresel atıklar, katkı maddeli içecekler, uyuşturucu, sigara, hormonlu gıdalar, kirli sular, ev kimyasalları ve banyo malzemelerinde bulunan zehirli kimyasallar, tıbbi ilaçların metabolik atıkları, soluduğumuz kirli hava da dahil , vücudumuzda zihinsel stres, öfke, anksiyete ve depresyona sebep olur.Statik kan (durgun ya da sıkışık kan) hücre,doku ve organlar için gerekli olan oksijeni, besinleri, suyu, mineralleri, vitaminleri, enzimleri ulaştıramaz.Sonuç olarak hücre, doku ve organlar normal sağlıklı bir düzeyde işlevlerini yürütemediği için bağışıklığı zayıflatır; ağrı, uyuşma, ateş, öksürük, mide ağrısı, kabızlık, ishal ve baş ağrısı gibi hastalıklar ortaya çıkar. Zehirli atıklar dışarı çıkarılmazsa yüksek tansiyon, ülser, şeker hastalığı, artrit, alzheimer hastalığı, migren, kalp hastalığı, inme ve kanser gibi ciddi kronik hastalıklara yol açabilir.

HACAMAT (Kupa Tedavisi – Wet Cupping Therapy) cilt altındaki birikmiş, kılcal damarda dolaşmakta zorlanan, atıl kalmış, vücuda zararlı organik ve inorganik maddelerin, çeşitli hastalıklar yapan toksinleri içeren kanın, vakum yolu ile vücuttan dışarı alınmasıdır.
Yüzyıllardır uygulana gelmiş geleneksel tedavi yöntemi olarak bilinen, vakum ve kan alma terapilerinin birleşimi olan hacamat; kolay uygulanabilirliği, herkes tarafından ulaşılabilirliği ve en önemlisi birçok hastalık üzerindeki gözle görülür etkisi ve hastaların kısa zamanda konfora kavuşması açısından, günümüzde giderek tercih edilmektedir.
Kupa tedavisinde hastalıklara sebep olan maddeler, vücuttan dışarı alınıyor; ağız ve solunum yoluyla vücuda giren her şey önce kana karışıyor ve kan yoluyla diğer organlara ulaşıyor. Organlarda oksijen ve besin olarak kullanılıyor. Sonra vücuttan atılması gerekenler, zararlı gazlar, kanserojen maddeler, yapay gıdaların katkı maddeleri her ne kadar idrar ,dışkı ve terleme yoluyla vücuttan atılsa da atılamayıp vücutta kalanlar, cilt altı kılcal damarlarda takılıp birikiyor ve her türlü hastalıkları yapabiliyor. Kanın bu zararlılardan temizlenmesi ancak hacamatla mümkün.

Damardan yapılan kan bağışından farklı olarak hacamat; yüzeysel kılcal damarlardaki ve lenf sistemindeki toksik maddeleri ve bozulmaya yüz tutmuş hücreleri toplaması yönünden daha etkilidir.

Hacamat uygulanan noktalar, akupunktur meridyenlerinin en az bir veya bir kaçını içine alır. Böylece vücudun enerjisini dengelemekte ve aynı anda akupunktur tedavi noktalarının uyarılmasını sağlamaktadır.
Tıbbi Hacamat, vücudun iyileştirme sistemini uyarır; böylece bölgesel kanlanmayı ve bölgesel oksijenlenmeyi arttırır.Kanserin, kontrolsüz ve anormal hücre çoğalması olduğu bilinmektedir. Kandan bu hücrelerin temizlenmesi hacamatla mümkündür. Koruyucu hekimlikte amaç; hasta olmadan, hastalıklara karşı vücudu dirençli tutmaktır.

HACAMAT,Kupa tedavisi yaptırmanın hiç bir yan etkisi olmadığı gibi vücutta biriken ilaç artıkları, fabrikasyon gıdaların katkı maddeleri, hormonlu ve GDO’lu gıdalardan alınan toksik maddeler HACAMATLA çok kolaylıkla temizlenir ve vücut rahatlar, dinçleşir.

...